25 Şubat 2020 Salı

Gelinini taciz eden kayınpederin cezası belli oldu

gelinini-taciz-eden-kayinpederin-cezasi-belli-oldu


31 Ocak 2013 Perşembe 22:32

ZONGULDAK’ta, oğlu 32 yaşındaki Kadir Ötgüç’ün 17 Mayıs 2010’daki grizu faciasında ölmesinden sonra dul kalan gelini 24 yaşındaki F.Ö.’ye cinsel saldırıda bulunduğu iddiasıyla tutuklu yargılanan 68 yaşındaki Muhittin Ö., 8 yıl 9 ay 15 gün hapis cezasına çarptırıldı.

Türkiye Taşkömürü Kurumu Karadon Müessese Müdürlüğü maden ocağında meydana gelen grizu faciasında ölen 30 işçiden Kadir Ö.’nün eşi 2 çocuk annesi F.Ö., eşinin ölümünden sonra aynı evde yaşamaya devam ettiği kayınpederi Muhittin Ö.’nün kendisine tacizde bulunduğu iddiasıyla 2011’in Mart ayında jandarmaya başvurdu. F.Ö., eşinin ölümünden sonra kayınpederinin arkasından gelip kendisini taciz ettiğini, uyurken öptüğünü, eşinin sağlığında da benzer davranışlarda bulunduğunu ileri sürdü.

Tutuklanan Muhittin Ö. hakkında, ’Mağdurun beden ve ruh sağlığını bozacak şekilde cinsel saldırı’ suçlamasıyla 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı. Davanın bugün görülen karar duruşmasında tutuklu sanık Muhittin Ö. ve F.Ö. ile avukatlar hazır bulundu.

Sanık avukatı Azmi Yılmaz, Adli Tıp Kurumu’nun F.Ö. ile ilgili hazırladığı ruh ve beden sağlığının bozulduğu yönündeki rapora karşı çıktı. F.Ö.’nün, eşini maden kazasında kaybettikten sonra ağır travma geçirdiğini ve bu nedenle ruh sağlığının bozulmuş olabileceğini ileri süren Avukat Yılmaz, "Mahkemenin bu durumu dikkate alarak karar vermesini talep ediyoruz" dedi.

Sanık Muhittin Ö. ise savunmasında, "Gelinime herhangi bir sarkıntılıkta bulunmadım. Ben 25 yıl madende çalıştım. Onun için ciğerlerimin yarısı yok. Bu saatten sonra beni kim ne yapsın. Gelinim benden evimi istedi. Ben de kabul etmeyince böyle bir suç attı. Suçsuzum, beraatimi istiyorum" dedi.

Mahkeme heyeti, gelinine karşı ruh ve beden sağlığını bozacak şekilde zincirleme basit cinsel saldırı suçunu işlediği kanaatine vardığı sanık Muhittin Ö.’yü 8 yıl 9 ay 15 gün hapis cezasına çarptırdı.

 Kaynak: http://gundem.milliyet.com.tr/gelinini-taciz-eden-kayinpederin-cezasi-belli-oldu/gundem/gundemdetay/31.01.2013/1662868/default.htmEtiketler: Zonguldak , Türkiye , Adli Tıp Kurumu , çocuk , 2011 , 2010 , Adli Tıp , istiyorumHaber okunma sayısı: 2234

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

organ-bagisi-nakli-caiz-mi

Organ bağışı nakli caiz mi?

04 Kasım 2013 Pazartesi 23:35
ogretmenler-bu-ilden-ayrilmak-istemiyor

Öğretmenler bu ilden ayrılmak istemiyor!

06 Şubat 2013 Çarşamba 15:15
bere-takarken-sacinizdan-olmayin

Bere takarken saçınızdan olmayın!

06 Şubat 2013 Çarşamba 15:04
can-tanriyar-taninmaz-halde

Can Tanrıyar tanınmaz halde

03 Şubat 2013 Pazar 12:12

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL