22 Şubat 2020 Cumartesi

Öğretmenler bu ilden ayrılmak istemiyor!

ogretmenler-bu-ilden-ayrilmak-istemiyor

Şırnak Valiliği'nin hayata geçirdiği proje sayesinde öğretmenler artık ilden ayrılmak istemiyor.
06 Şubat 2013 Çarşamba 15:15

Şırnak Valiliği'nin kırsal bölgelerde 150 gün gibi çok kısa bir sürede inşa ettiği 400 adet dayalı döşeli ve kaloriferli ikamet merkezleri görenleri şaşırtıyor. Şırnak'ın kırsal bölgelerine atanan öğretmenler yanlarında valizlerinden başka bir şey getirmeden kendileri için her detayın düşünüldüğü bu ikamet merkezlerinde barınıyor. Gelişmiş kentlerin köylerinde bile olmayan bu ikametlerin Şırnak gibi etrafı geçit vermeyen dağlarla çevrili kentin köylerinde kısa bir sürede inşa edilmesi bir başarı öyküsü olarak değerlendiriliyor.

 ÇEKİLİŞSİZ KURASIZ PİYANGO

 Vali Vahdettin Özkan'ın Şırnak'a ilk atandığı dönemde gerçekleştirdiği bir köy ziyaretinde; köy okulunda görev yapan bayan öğretmenlerin kalacak yer bulamadıklarından şikayetle merkeze tayin istemeleri, Eğitim İkamet Merkezi Projesi'nin fitilini ateşledi. Böyle bir durumda, büyük öncelik tanıdığı kırsal kalkınmada eğitim seferberliğini gerçekleştiremeyeceklerini anlayan Vali Özkan, hemen kaynak aramaya koyularak, Milli Piyango İdaresi'ne ulaştı. Vali Özkan, Eğitim İkamet Merkezi Projesi'ni ilgililere anlatınca destek buldu. Milli Piyango'nun reklam için ayrılan ödeneğinden verilen bütçeyle, 42 merkezde 150 günde 400 dayalı döşeli Eğitim İkamet Merkezi yaptırılarak hizmete sunuldu.

BAŞARI ARTACAK

Köy okullarındaki devamlı öğretmen değişimi, okullarda öğrenim gören öğrencilerin eğitim faaliyetleri üzerinde olumsuz bir etki yapıyordu. Bu projeyle, şehre gelir gelmez ayrılmayı düşünen öğretmenler dönemi sona erdi. Motivasyonunu sadece eğitime ayıran öğretmenlerin yetiştirdikleri öğrencilerle projenin meyvelerinin kısa sürede alınacağı belirtiliyor.

İnşa edilen merkezlerin girişinde bulunan çok amaçlı salonlar köylerde yaşayan vatandaşların da uğrak yeri. Belirli günlerde gelen uzmanlar köylülere başta sağlık olmak üzere, eğitim, tarım vb. konularda bilgilendirip eğitim verecek. Böylelikle Eğitim İkamet Merkezi Projesi adına uygun bir işleve kavuşacak.Kaynak: http://gundem.milliyet.com.tr/ogretmenler-bu-ilden-ayrilmak-istemiyor-/gundem/gundemdetay/06.02.2013/1665360/default.htmEtiketler: Milli Piyango , Şırnak , Proje , Reklam , sadece , KalacakHaber okunma sayısı: 20289

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

organ-bagisi-nakli-caiz-mi

Organ bağışı nakli caiz mi?

04 Kasım 2013 Pazartesi 23:35
ogretmenler-bu-ilden-ayrilmak-istemiyor

Öğretmenler bu ilden ayrılmak istemiyor!

06 Şubat 2013 Çarşamba 15:15
bere-takarken-sacinizdan-olmayin

Bere takarken saçınızdan olmayın!

06 Şubat 2013 Çarşamba 15:04
can-tanriyar-taninmaz-halde

Can Tanrıyar tanınmaz halde

03 Şubat 2013 Pazar 12:12

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL